Bahar havası var sende. Hayatın tazeliği de gülüşlerinde.  Değişen konjonktür vesaire. Komadan çıkmış gibi, hayata dönmüş gibi ısındım. Yüzüme yerleşen dekorlar yıkıldı. İnsana ulaşamayan büyüme rekorları kırıldı. Çok sayıda insanın hayatına dokundum sayende. Sen var ya sen, tam bana göresin. Gözeneklerin açık, şuurun kapalı… Elektrikli süpürge gibi sessiz ve sakinsin. Kederin en koyusuna gömülmüş, çığlıklarını yutmuşsun. Her sabah, demokrasi endeksine bakar gibi bakıyorum sana. Kırılgan, spekülatif ve kümülatifsin. Küreselleşmenin eğreti sembolüsün. Ya ondansın, ya hiçsin. Söylesene, hep böyle misin? Çok şey bilmekten nefret edenlerden… Öyleyse, bir yalan at ortaya. Laf olsun teşvik paketi ağzına kadar dolsun. İçinde, stratejik veya proje kelimeleri mutlaka olsun. Milli kaynaklardan beslenen sevgimle seveyim seni. Darbeyle yüzleşmenin heyecanıyla sarılayım. Kentsel dönüşüm, başını döndürmesin sakın! Yeter ki iste benden. Demokrasi musluklarını açıp, serinleteyim seni.

Bahar belki mizansendir. Belki de sen yoksun, demosun. Renkler masum. Her tarafın oynuyor, adın niye Adalet? Eskiden böyle değildin. Hukuk gibiydi dudakların. Öperdin sabahları, karanlık fasıllar aydınlanırdı. Şimdi gidiyorsun ya… Ardından yaz gelecek. Çoktan seçmeli aşk denemesi bitecek. Beyin fırtınası üzerine beyin fırtınası yapmalarımız boşuna. Otur yanı başıma. Gece yarısı tarih sohbetleri başladı. Bütün alternatifler masada. Manzara açık. Bölgesel dizayn çalışmaları falan filan. İki espri kapıp geleyim şuradan. Ezberlediğimiz replikleri unuturuz. Postu modern derbedere bıyık üstünden güleriz. Bıyığın yoksa gülemezsin. O da şansına…

Bahar bir şenliktir. Hadi, gel gitme bahar şerefine. Senden yoksun kalmak istemem. Bahar resimleri yapalım çiçeklerden. Hüzünlerimizi nisan yağmurunda yıkayalım. Yeni cümleler kuralım, aniden bir şiir dolsun içimize. Kötü adamlar bizi anlamasın. Çünkü hızla eksiliyor güzel insanlar. Kentsel yalnızlığımız kader oluyor. Sonumuz hayır olsun! Gitme, kırılıp dökülmeyelim. Gönlüne göre anlamlar yüklerim kelimelerine. Linklerimi bırakırım sana. İnternet denen şeyi iyi öğren. Sıkılırsın yoksa beni düşünürken.

Her bahar yeni bir başlangıçtır. Sevgi biriktirelim. Sevgiler alalım, satmayalım. Sevgimizi verip kurtulmayalım. Sevince, orantısız sevelim. Sağlam, kesin ve inandırıcı delillerimiz olsun. Ölünce, mutluluktan ölelim. Herkes hazır, herkes tamamdır. İbret-i alem için beni öp yine. Bir tebessümün kalsın geriye…Bu yazı 1345 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

 1. Lavinya Oz. dedi ki:

  Büyük keyifle okudum kaleminize sağlık!
  “Renkler masum. Her tarafın oynuyor, adın niye Adalet? Eskiden böyle değildin. Hukuk gibiydi dudakların.”

  ve

  “Bütün alternatifler masada. Manzara açık. Bölgesel dizayn çalışmaları falan filan. İki espri kapıp geleyim şuradan. Ezberlediğimiz replikleri unuturuz. Postu modern derbedere bıyık üstünden güleriz. Bıyığın yoksa gülemezsin. O da şansına…”

  buralarda seslice gülmüşüm 🙂 sonradan farkettim kendimi 🙂
  çok hoştu.

You must be logged in to post a comment.