http://www.volsitrit.com/haber/benzin-zammi-tum-ulkede-coskuyla-kutlandi/

 

Gece yarısı herkes uyurken yapılan zamdan sonra benzinin fiyatı 5 TL’ye dayandı. Böylece Türkiye, Norveç’in önüne geçerek dünyanın en pahalı benzinini tüketen ülke konumuna geldi. Bu durum, tüm yurtta büyük heyecan yarattı. Gençlisi yaşlısı hep beraber benzin zammını kutlamak amacıyla meydanlara akın etti. Coşkuyla kutlanan benzin zammı gösterilerinde “Mutluyuz, gururluyuz” şeklinde slogan atıldı. Bu sırada desibel rekorunun kırıldığı belirtildi. Yüzlerce insanın katıldığı gösterilerin ana merkezi Taksim’de, ZAM-DER Genel Başkanı Hamza Yıkılmaz bir konuşma yaptı. Zammın anlam ve önemine vurgu yapan ve Hükümeti eleştiren Yıkılmaz şöyle söyledi:

“Türkiye, benzin fiyatında dünya lideri oldu. Rekora koşuyoruz. Bu durum, alım gücümüzün arttığını göstermektedir. Mutluyuz gururluyuz. İnşallah diğer alanlarda da lider olacağız. 80 kuruş daha zam yapılsaydı, benzinin fiyatı 5 TL olacak ve ağzımız alışacaktı. Halkımız bu kadar zammı kaldırdı, 80 kuruşu mu kaldıramayacak? Yaşasın benzin zammı!”

Gösteriye katılanlar, müzikle birlikte dans edip benzin kokladı. Daha sonra “Benzin zammı hayırlı olsun” ve “Buna da şükür” gibi pankartlarla grup yürüyüşe geçti. İlk kez gerçekleştirilen benzin zammı kutlamalarında polis, kendisini yakmak isteyenlere benzin bidonu dağıttı. Ancak daha sonra bidonların boş olduğu anlaşıldı. Bazı göstericilerin, 13 Ekim’in her yıl benzin zammı günü olarak kutlanması amacıyla imza toplaması ise kısa süreli gerginlik yarattı. Gösterilerin, tüm yurtta olaysız sona erdiği öğrenildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(14.10.2012)

 Bu yazı 1328 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

You must be logged in to post a comment.