Ne ara bu denli yozlaştım inan hiç bilmiyorum. İnsanın sahip olduğu prensipleri, taşıdığı değerleri, hayat görüşünü veya işte aklına ne gelirse sanki hiç sahip olmamış gibi terkedebilmiş olması mucizevi değil mi sence de ? Avucunda “ben” dediğin hiç bi’ materyal kalmadığını farkediyorsun önce. “Kim ?” diye soruyosun sonra. Bastırılmış ne kadar his, duygu, yaşanmışlık varsa çullanıveriyor üstüne. Cevapları aramak biraz daha katılaşıyor. Dinlediğin müziklerle biraz daha dibe batıyorsun. Susmak giriyor yürürlüğe, doğmamış olmayı diliyorsun. “Film olsa hayatım ne biçim olurdu lan” diye düşünüyorsun, tavana bakarak uyuyamayan senin gibi milyonlarca insan gibi. Bu arada kötü haber: ” Bi’ halta benzemez o film.” . İnan ki benzemez.

Aradan bi’ kaç saat geçiyor, suçlama evrelerine giriyorsun. Ama yine bi’ sorun var, kimden başlaman gerektiği konusundan çelişkilerin var. Kendinden başlayasın var ama nerden başlasam diyosun bu sefer. Boşveriyorsun ve suçlama evresini elbette çabucak geçiyorsun.

Yemek yemiyorsun mesela. En sevdiğin yemekler, tatlılar, börekler, çörekler plastik parçası gibi gelmeye başlıyor sana. Evde ne yapsam lan şimdi diye diye dolanmaya başlıyorsun. Tv yi açıp kapatıyorsun. Balkona çıkıp giriyorsun. Telefonu şarja takıp çıkarıyorsun. Başın çok ağrıyor. Şiir okuyorsun kendi kendine.

 

 

Uyuyorsun sonra.

 Bu yazı 1453 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

 1. Lavinya Oz. dedi ki:

  “Yemek yemiyorsun mesela. En sevdiğin yemekler, tatlılar, börekler, çörekler plastik parçası gibi gelmeye başlıyor sana. Evde ne yapsam lan şimdi diye diye dolanmaya başlıyorsun. Tv yi açıp kapatıyorsun. Balkona çıkıp giriyorsun. Telefonu şarja takıp çıkarıyorsun. Başın çok ağrıyor. Şiir okuyorsun kendi kendine.
  Uyuyorsun sonra.”

  AYNI HEP AYNI 🙂
  HAYATA FARK KATAN ŞEYLER DE OLMASA ÇEKİLMEZ 🙂
  EN KISA ZAMANDA BABA OLMANI DİLERİM 😀
  ANNE BABA OLUNCA KENDİN İÇİN YAŞAMIYORSUN ZATEN, CESARET İŞİ AMA ÇOCUKSUZ HAYAT BENCE BOŞA GEÇEN BİR HAYATTIR…

You must be logged in to post a comment.