Tek bir gamzen kadar cesur değilim. Bana bakarken güldüğün gibi gülemem, korkarım. Zor bela biriktirdiğim tüm tebessümlerin kaybolmasından korkarım. Bahçende yeni çiçekler açtıramama ihtimalimden korkarım. Aşkla göz gezdirdiğin gülüşüme alışmandan korkarım.
Sandığın kadar güçlü değilim. Sana yansıttığım gibi duvardan da örülmedim. Kırılganlığımı göstermemek, ruhumu korumak için sığındım bu zırha. Söylediğin her söz daha da eritiyor kalkanımı. Biraz daha devam edersen tüm masumiyetim, çocukluğum, duygularım çırılçıplak çıkacak karşına. Beni utandıracak, seni afallatacak.
Alıştım yalnızlığıma… Bu karanlık hayata da alıştım. Acıtmıyor artık varlıkları. Ya da ruhum nasır tuttu, hissetmiyor hayatın batırdığı zehirli okları. O zehir kanıma karışıyor, dudaklarımdan sana kaçıyor. Seni yakıyor görüyorum. Bir tek gözlerimi kurtarabiliyorum yarattığı enkazdan. Ama sen onları görmüyorsun, sen beni duyuyorsun sadece.
Senin deliliğinin misli fazla benim korkularım. Kokunu duymaktan korkuyorum, gözlerine dalmaktan, tenini hafızama kazımaktan. Bana aşkı getirmenden korkuyorum en çok. Ona kayıtsız şartsız teslim olmaktan korkuyorum. Kalbimi ellerine bırakmaktan korkuyorum. İşte bu yüzden hep “git” diyorum. Sadece dudaklarımla…Sen gitmedikçe sevinsem de içten içe, tekrarlıyorum kendimi yine… Öyle çok söyledim ki artık sana ne “kal” demeye yüzüm var, ne “git” demeye gücüm…Bu yazı 1333 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

  1. Lavinya Oz. dedi ki:

    “Tek bir gamzen kadar cesur değilim. Bana bakarken güldüğün gibi gülemem, korkarım. ”
    Çok güzel bir giriş olmuş 🙂 etkilendim!

  2. Dus dedi ki:

    giriş cümlesine ben de bayıldım:)nasıl bir korkudur nasıl bir çelişkidir hem aşk olmayı hem aşık olmayı istemek,hem de bu kelimenin dudaklarından kalbine ruhuna kadar seni esir alacağını bildiğinden kaçmayı istemek…

You must be logged in to post a comment.