Diyorlar ki; sevme!
Ne de kolay söylemesi. Her sabah doğan güneş gibi, her gün sana doğan umutlarımı nasıl durdurabilirim ki? Nasıl durdurabilirim dünyayı, nasıl tutabilirim kum saatinde akıp giden kum tanelerini? Nasıl sağlayabilirim aldığım nefesin kalbime uğramadan beynime ulaşmasını?

 

Diyorlar ki; yanma!
Öyle bir ateş ki ondaki, kendini bile yakar diyorlar. Dokunan kurtulamaz, külleri savrulur rüzgara diyorlar. Bilmiyorlar ki küllerim çoktan avuçlarına yapışmış. Bilmiyorlar ki kurum gibi sıkıca tutunmuş duruyorum hayatının çeperlerinde ben. Çoktan kül olmuş, alevine alev katarken ben; nasıl engel olabilirim ki yanan yüreğime?

 

Diyorlar ki; bekleme!
Akıp giden su gibi, o da bir gün akıp gidecek diyorlar. Tutmaya çalışsan da avuçlarından akıp gidecek, ve soğuk bir esinti bırakacak ardında. Bekleme, gelmeyecek diyorlar. O kendi buzlarını çözemedi henüz, seninkilere sıra var diyorlar.

 

Diyorlar ki; yazma!
Kaç satıra daha sığdırmaya çalışacaksın onu? Kendine bakmaya çalıştıkça aynadan, attığın her kalem darbesi bir parça daha kırıyor o aynadan. Diyorlar ki kırma, göremezsin kendini. Ama bilmiyorlar ki; ben yansımama değil, sana ulaşmaya çalışıyorum her satırımda. Varsın paramparça olsun aynam, yeter ki canını yakmasın kalem darbelerim.

 

Düşündüm de, ne çok konuşuyorlar. Susmuyor, beynimin içinde vır vır konuşuyorlar. Beynimi kemiriyor her biri ve bir bir çalıyor gecelerimi benden.

 

Diyorlar ki; sorma!
Sormuyorum ben de. Belki de bilmemek en iyisi…  Nefesimi veriyorum usulca, kendi buzların çözülse kafi bana. Kimbilir belki o buzların içine hapsolmuşumdur ben de, bulurum kendimi senin içinde.

 

KınıX \ SiBiNoBu yazı 1432 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

  1. Lavinya Oz. dedi ki:

    Diyorlar ki; sorma!
    Sormuyorum ben de. Belki de bilmemek en iyisi… Nefesimi veriyorum usulca, kendi buzların çözülse kafi bana. Kimbilir belki o buzların içine hapsolmuşumdur ben de, bulurum kendimi senin içinde.

    GÜZELDİ! ELİNE SAĞLIK!

You must be logged in to post a comment.