İlk olarak; Türkiye’nin en çok satan mizah dergilerinden Penguen’in 9.yılını kutlayarak başlayalım haberlerimize. Kadrosu defalarca değişse de, fiyatı sürekli artsa da kalitesinden ödün vermeyen Penguen bu ay 9.yılını kutluyor. Hatta bu ayın ilk haftasında 9.yıl özel ekini de dergi ile alabilir, bu kutlamaya siz de katılabilirsiniz.

Konu Penguen’den açılmışken Bahadır Baruter’e de değinelim. Belki hatırlarsınız, bir karikatüründe camideki yazılar yerine “Allah yok, din yalan” yazdığı için 1 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası’nın açtığı bu dava “Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılama” sebebi ile Baruter’in aleyhine tamamlandı. Bundan bir kaç ay önce Penguen de bu durum karşısında özür dilemişti. Ama Baruter için sonucun ne olacağı hala kesinlik kazanmadı.

Ve son olarak da mizah yazarı ve karikatürist Cihan Demirci, Kadıköy/Moda’da bulunan Haymatlos Kültür-Sanatevi’nde “Mizah Kültürü ve Karikatür Akedemisi” adında bir akedemi açmayı planlıyor. Atolye’ye katılmak isteyenler aylığına 150 lira ödeyerek haftada 1 günlük (2 saat) atolyeye kayıt olabilirler. Eğer yeterli ilgiyi görürse Cihan Demirci bu atolyeyi 18 Ekim tarihinde başlatmayı planlıyor.

DİĞER

“YAZISIZ ŞEYLER”KARİKATÜR SERGİSİ 8 EKİM’DE KÜÇÜKÇEKMECE’DE AÇILIYOR

Aziz Yavuzdoğan’ın 30. Sanat Yılı kapsamındaki karikatür sergilerinin beşincisi Küçükçekmece Belediyesi’nin katkılarıyla Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde karikatürseverlerle buluşuyor… 8 Ekim Cumartesi günü saat: 15.00’te açılışı yapılacak “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 30 Ekim’e kadar izlenebilecek…

İZKUŞ 4.Ulusal Karikatür Yarışması (07 Ekim 2011)

3.Uluslararası “Aleksandar Klas” karikatür yarışması – Sırbistan (25 Ekim 2011)

The Walt Disney – Playdom’da​n Ödüllü Yarışma! (05 Ekim 2011)

 

 

 Bu yazı 1137 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

You must be logged in to post a comment.