Belki uçup giderdim uzaklara…

Kanatlara ihtiyacım olurdu ama. Yorulana dek uçardım, nereye gittiğimi kendime bile söylemeden. Ne yorulduğumda konacağım dal olurdun sen, ne içeceğim bir yudum su.

 

Kaybolurdum belki hiç bilmediğim bir şehirde…

Aynı yerde dönüp dururdum saatlerce. Ne adres sormak için girdiğim bir esnaf olurdun sen, ne yol bulmak için bakacağım tabela.

 

Bitkin düşer, bir banka otururdum belki…

Bir otobüsü beklerdim, nereye gideceğini bile bilmediğim. Gelir mi, gelmez mi bilmeden beklerdim. Ne o bankta bana eşlik eden kişi olurdun sen, ne otobüse bindiğimde karşılaşacağım biri.

 

Seni arardı gözlerim belki, göremezdim…

Sen de göremezdin kendini bırakıp gideceğim şeylerde. Bir anlık dokunuşlarda, bir günlük hayallerde bulamazdın kendini; eğer benim kadar sevseydin.

Bir kuş olsam, uçsam gitsem; avcının tüfeğinden çıkan kurşun olurdun anca. Asla unutamayacağım, hayatımın sonuna dek içimde saklayacağım bir acı…

Kaybolsam hiç tanımadığım bir şehirde; soracağım adres olurdun anca. Nereye dönersem döneyim, ulaşmak için çabaladığım tek noktam…

Yorgun düşüp otursam bir banka, beklesem hiç bilmediğim bir otobüsü; otobüsten indiğimde beni bekleyen kişi olurdun anca. Yorgunluğuma değdiğini bileceğim, hedefe ulaştığımı anlatan o gülümsemenle…

 

Geride bıraktığım şeylere dönüp baksam; hepsinde senden bir parça olurdu belki. Ama hiç birinde bırakmazdım seni; gidiyorsam, alır götürürdüm seni de kendimle.

Uçacaksam kanatlarım ol, kaybolacaksam kaybolduğum şehir. Yorulacaksam aldığım soluk ol; hayat ver bana. Ve bir yere gideceksem eğer; gittiğim yerde ol, bıraktığım yerde değil.

Geride bıraktıklarımda kalma…

 

KınıX / IzarBu yazı 2422 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

  1. Lavinya Oz. dedi ki:

    “Uçacaksam kanatlarım ol, kaybolacaksam kaybolduğum şehir. Yorulacaksam aldığım soluk ol; hayat ver bana. Ve bir yere gideceksem eğer; gittiğim yerde ol, bıraktığım yerde değil.”

    🙂

    Çok hoş, yüreğine sağlık 🙂

You must be logged in to post a comment.