Gülme çocuk…
Gülmek büyük adam işi. O siyah beyaz hayallerin ardındaki göz yaşları gibi gülmek. Beceremezsin saklamayı göz yaşlarını.

Konuşma çocuk…
Heybetli cümleler büyük ağızların işi. Sen bir kelime söyleyip anlatabileceğine inanırsın koca evreni. Belki bir gezegen adı olur, belki bir sayı. Hayatın anlamı kolay mı bu kadar?Büyük adamların heybetli cümlelerine sığmazken dünya, senin bir iki kelimen betimleyebilir mi ki hayatı?

Sevme çocuk…
Sevmek büyük kalbin işi. Senin kalbine sığmaz aşk. İncedir duvarları kalbinin, dayanmaz o bakışların ağırlığına. Rüyaların sade değil büyüklerinki kadar, kaybedersin kendini o kocaman mutluluk labirentlerinde; dönemezsin gerçeğin karanlık odalarına.

Gülmeden yaşa. Gamzelere heves edersin mazallah… Ne haddine? Konuşmadan yaşa. Belki yazılar, şiirler yazarsın… Duyguları kelimeye dökmek sana mı kalmış? Sevmeden yaşa. Zaten becerebilir misin ki sevmeyi sen, ya da sevilmeyi?

Güleceksen, konuşacaksan, seveceksen yaşama çocuk.
Acı verir yaşamak. Düştüğünde dizinde oluşan yaralar gibi değildir bunun acısı. Ağlayamazsın, bağıramazsın… Bağırsan da kim duyar ki zaten?

Yapma çocuk…

KınıX / SiBiNo
(8 Temmuz 2013)Bu yazı 1166 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

You must be logged in to post a comment.