Ne zaman çıkacağı belli olmayan dergimiz ÜTOPYA nın 45. sayısı da çıkmış bulunuyor 🙂

Söylenecek çok şey yok sadece okuyalım, paylaşalım ÜYE olup yorum yapalım yeter 🙂

VİTRİNDEKİLER ve VİZYONDAKİLER bölümleri bu sayı yok, ilgi görmediği düşüncesi ile çıkarıp özgün çalışmalara ağırlık vermek istedim fakat bu bölümleri, yazarlarımızdan kim almak isterse açıktır 🙂

Bu aydan itibaren EUROCANLAR mizah dergisinde “Ütopik Şeyler” başlıklı köşede olacağım, beklerim efendim.

 

Buradan dergiye beni öneren BÜLENT TAŞ a ve dergisinde bana da yer veren İLHAN DEĞİRMENCİ abime teşekkürü borç bilirim. Bu öneri ve ilginin hakkını vermek için tam performans çalışacağım 🙂

“Avrupa’ daki göçmenlerin mizah alanındaki tek sesi olan„Eurocanlar“ Mizah Dergisi,göçmenlerin başlıca sorunlarını gündeme tasıyarak, Her ay,Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda ve İsviçre’deki okuyucularıyla buluşuyor..

Dergiyi şimdilik Tren istasyonları,Havaalanları ve büyük kitapçılarda bulabilirsiniz. 

Karikatür ve mizah çalışmalarını dergiye göndermek isteyenler ‘eurocanlar@hotmail.com’ adresinden ulaşabilirler…”

 

ve

 

“Avrupa içi (Türkiye dahil) posta masrafını derginiz Eurocanlar karşılamaktadır. Bu bakımdan Avrupa’nın neresinde olursanız olun, abone olduğunuz takdirde derginiz bayi fiyatına posta adresinize gönderilecektir. Abone olmak için bir yıllık dergi ücreti olan 12 x 1,80 €= 21,60 € yerine sadece 20 € ödemek suretiyle abone olabilirsiniz. Abonelik için aşağıdaki eMail adresimize posta adresinizi yazmanız yeterli. eurocanlar@hotmail.com”

Kadroyu merak edenler için:

 

DUYURU: TÜRKİYE’DEKİ TÜM YAZAR VE ÇİZERLER DERGİYİ “KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİNDEN” ÜCRETSİZ EDİNEBİLİRLER…

Bahsi geçen köşede yer alabilmem ile beraber sitemizin adı daha fazla duyulacaktır, bu da beni mutlu eden sebeplerden biri.

Türkiye ye açılmadan Avrupa ya açılmış bulunmaktayız 😀

“_yız” çünkü ben kendimi bir temsilci gibi düşünüyorum “ÜTOPYA” yı duyurabilmek açısından  🙂

Ve inanıyorum ki bu siteden daha çooook şair ve yazarlar çıkıp bir yerlerde olacak 🙂 çünkü hepsi özel hepsi dahi ve  yaratıcı, dilerim ki o gün dergimizi unutmasınlar. Unutmak demişken bu ayki kapak resmini hazırlarken Uğur Kınık ve Emre C. nin adını kapağa işlemeyi unutmuştum aflarına sığınarak beni anlayışla karşılamalarını dilerim… Sevgi saygı kucak dolusu…

Bu arada kendisinden 2 sayı sonrasında haber alınamayan DELİDOLU mizah dergisini de sevmiştim, buradan 2 sayı da olsa beraber çalıştığımız yazar çizer arkadaşlarıma ve Delidolu sahibi değerli Mehmet Duru abime de kucak dolusu saygı sevgi sunarım 🙂

2 aydır BAYAN YANI dergisine de gönderilerimi kesmiş bulunmaktayım, bir fanatik olarak “olacak şey değil” dedirtse de artık  orada bulunmak istememekteyim, sebeplerim var elbet… Başlıca sebebimi paylaşmak isterim; Barbaros Şansal’ ın derginin kadrosunda yer almış olmasıdır. Kişisel hayatı beni ilgilendirmez, kimseyi ilgilendirmez, hatta İpek Özsüslü’ nün kendisiyle yapmış olduğu sıradışı ropörtajı defalarca beğenerek okudum fakat iş elinden makası bırakıp da kalemi alması ile değişti yazdıklarını ne komik buluyorum ne ilginç ne de anlamlı, öylesine işte… Bence dergide çok gereksiz yer kaplamakta. Kedi ciğer meselesi değil, haksızlık. 15 yaşımdan beri yazmaktayım ve BAYAN YANI da yer alabilmek için haddinden çok çaba sarfettiğime inanıyorum herşeyin boş olduğunu anladım artık ve gönderilerimi bu sebeple kestim bana ait bir çalışma dergide bundan sonra yayınlanırsa dava ederim. Tüm yayın hakkı bana aittir şu andan itibaren. Kararım: Bana ait çalışmaların artık sadece kendi sitemde yayınlanmasıydı fakat hiç beklemediğim bir anda Eurocanlar dan bir ışık yandı ve artık oradayım.

Bu ay hiç gönderide bulunulmadığı için SİZDEN GELENLER köşemizde yok… Diğer sayılarda olduğu takdirde yayınlanacaktır.

Bizlere önerileriniz, şikayetleriniz, beğenileriniz… Olursa lütfen ya ZİYARETÇİ DEFTERİ’ nde dile getiriniz ya da rglavinya@gmail.com adresinden bize ulaşınız.

Aynı adresi; SİZDEN GELENLER köşemizde yer almak için ya da reklam vermek isterseniz iletişime geçmek için de kullanabilirsiniz.

Lütfen hayran sayfamızı tüm arkadaşlarınıza öneriniz, çünkü bunu hakkediyoruz 😉

Buradan ve Buradan.

Saygı sevgi kucak dolusu…

LAVİNYA ÖZ.

 

 

 

 

 Bu yazı 1151 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

 1. Kinix dedi ki:

  Yeni sayımız hayırlı uğurlu olsun 😀

  Ve senin Eurocanlar’daki konumun da 🙂 umarım daha iyi yerlerde görmek de nasip olur seni.
  Ayrıca dediğin gibi bu dergiden daha fazla ismi hakettiği yerlerde görürüz umarım 🙂

 2. Lavinya Oz. dedi ki:

  Çok teşekkür edrim her daim desteklerinizi benden esirgemediğiniz için 🙂
  Sağ olun var olun iyi ki varsınız 🙂

You must be logged in to post a comment.