Ben yusufener. Aslına bakacak olursak Yusuf Öztoprak. 21Şubat 1992 Cuma, saat üçte, ikindi ezanı okunurken doğmuşum. Mersin’in merkezinde oturuyorum. Balık burcuyum ve bu burcun en ufak bir özelliğini gösterdiğimi düşünmüyorum. Bazen sakin bazen sinirli bazen gevşek bazen ciddi olabiliyorum amma velakin sakin ve gevşeklik daha ağır basar her zaman.


Tarihimi severim ve sahip çıkmaya da çalışırım her zaman. Araştırmayı ve doğruyu yaymayı isterim. Tarihi anlatan ve günyüzüne çıkaran bir kitap aldıysam okuduktan sonra muhakkak birisiyle bilgilerimi paylaşırım ya da kitabı ona verir onun kendisinin fikir sahibi olmasını isterim. Tarihin yanında tasavvufu da severim. Mevlana,Yunus Emre gibi isimlerin yazdıklarını okur, etkilenir ve o kadar etkileyecek şiirler -her ne kadar olmasa da- yazmak isterim.


Şiir okumayı , çok olmasa da, severim. Öyle vazgeçilmezim dediğim pek yoktur. Ama görüş olarak beğendiğim ve okumak istediğimde ilk tercih ettiğim Necip Fazıl’dır. Mevlana ve Yunus Emre’de olduğu gibi ondan da etkilenip aynı şekilde etkileyecek şiirler yazmayı denerim.


Şiir yazmanın yanında öykü, deneme, tiyatro, mensur şiir gibi türler de yazdım. Ama o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. O konuda kendime güvenmiyorum da zaten. Şimdi ‘Kendine şiirde güveniyor musun ki?’ diyeceksiniz. Onda da güvenmesem de tercihim ondan yana…Yazmayı sevmemin bir sebebi de şudur ki; yazmak psikolojiyi olumlu yönde etkiliyor. İçinizde kalanları birisine anlatamadığınızda kağıda dökmek çok rahatlatıyor.


Neyse fazla da uzatmanın lüzumu yok… Şu satırlarda bencillik ve ya bir hak yemişlik varsa affola. İsraf edilmiş harfler için hakkınıza helal edin.

 

Selametle…


Etiketler:

Bu yazı 1087 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

You must be logged in to post a comment.