https://www.fongogo.com/Project/hakki-kadin-5

 

HAKKI KADIN isimli kısa filmimiz için gereken fonu toplayamazsak diye bazı şeyler düşündüm, bir B planı olarak filmimizi hep beraber, el birliği ile çekme ihtimalimiz de var desem  Hiç masrafsız.

Hatta fonu toplarsak da yine gönderebilirim beraberce hazırlayacağımız videoyu, hatta ödeme bile yaparım kullanacağım videonun sahiplerine kalanı da reklam mahiyetinde kullanırım ve tanıtım, afiş v.s. için.


Tek yapmanız gereken:
Şu alttaki metni cümle sonlarında 5 saniye duraklama ekleyerek okuyup kendinizi yüzünüz yakın bir şekilde, videoya çekmeniz, istediğiniz makyajı yapmak serbest  bana gönderin (rglavinya@gmail.com) kamu spotu gibi hazırlayıp iki dilde alt yazı ekleyip, fona bir müzik bırakıp göndereceğim eğer filmi çekemezsek.

 


“Kadın’ a şiddete hayır” derken sadece kırılan kafaları, kolları, bacakları düşünmemeliyiz; kırılan kalpleri, incinen ruhları da düşünmeliyiz. Sırf klişe olsun diye “kadına şiddete hayır” diyenlerin; “kadını anlamak” kavramı ile aramıza ördüğü duvarları yıkıp, yıkıntıdan elimize geçen o tuğlalarla “kadını anlamak” ile aramıza sağlam bir köprü örelim.
Tanışalım; benim adım HAKKI. Evet Hakkı, hani şu “kadın hakkı yoktur çünkü hakkı erkek ismidir” diyerek dalga geçtiğiniz Hakkı, annem sırf bu klişeye kapak olsun diye koymuş bu adı, tanıştığımıza memnun oldum.
Peki; kadınları değersizleştirirken, ötekileştirirken tek suç erkekte mi yani?
Oğlan doğuran övünsün, kız doğuran dövünsün, diyen
Kızını dövmeyen, dizini döver, diyen 
Kadının yüzünün karası erkeğin elinin kınası, diyen
ve
Erkek adamın erkek oğlu olur diyerek he mi de o oğullarına, dillere destan, 40 gün 40 gece süren sünnet düğünleri yaparak erkeği öven, yerlere göklere sığdıramayan, sonra;
Dişi köpekkuyruğunu sallamayınca, erkek köpek yanaşmaz, diyen
Kızı gönlüne bırakırsan ya davulcuya kaçar ya zurnacıya diyerek burada hem davulcuyu, hem zurnacıyı hem de KADINI aşağılayan, bilinçaltımızda kadını değersizleştiren toplumumuzun hiç mi suçu yok?
Rica ediyoruz; bilicinizin altına saklanmayınız, bunu değiştirebilirsiniz, bu elinizde olan bir şey, o bilinç sizin.
Ey erkekler; KADINLARINIZLA SOHBET EDİN.
“Sen anlamazsın” demeyin, anlatın ve de dinleyin.
Fikirlerini sorun.
Onları kendinizden uzaklaştırmayın. İlginizi, sevginizi, eksik etmeyin, sık sık söyleyin “seni seviyorum” demek “Affet!” ve “Keşke!” demekten çok daha iyi.
“Şımartıyorsun” mu dediler, varsın desinler, şımartın onları, hak ediyorlar yani; evde bir yandan; yemek, temizlik bir yandan çarşı-pazar ile uğraşırken bir yandan da evin akan musluğunu, bozuk prizini tamir edip; ayaklarında çocuğunuzu, evet ikinizin çocuğunuzu, ikinizin, sallarken, size tatlı tatlı: “Aşkım, sana zahmet çorbanın altını kapatıver, taşmasın” dediği zaman bir kere de “şu evin içinde hiç dinlenme hakkımız yok, kadın mıyız erkek miyiz belli değil, hayret bi şey” diye çemkirme be adam. Adam olun biraz! Biraz A—dam olun!”Bu yazı 295 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

You must be logged in to post a comment.