Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve yazı
Adam trenin içinde uykusundan uyandığında bir çift kırmızı ayakkabı görür karşısında, bacak bacak üstüne atmış güneş gibi bir kadın gülümser ve tüm bulutlar çekilir gözünün önünden, “gülümsemek” Ove için pek alışık olduğu bir davranış biçimi değildir, aniden doğrulur ve görür ki; tren hareket halindedir, eşyalarına uzanır ki şeftren kapıda belirir, “Bilet! Ove’ nin bir bileti yoktur, sadece dinlenmek amaçlı oturduğu o koltukta uykuya geçmiştir.
“Benim bir biletim yok”
“O zaman almanız gerekecek bayım”
“Benim param da yok” der utanarak.
Karşısındaki genç bayan onun biletini de alır. Bu durumdan çok utanan Owe:
“Mutlaka borcumu ödeyeceğim” der
Bir gün yine aynı saatte trene binen Ove o kadını bulur ve borcu olan parayı uzatır. Kadın almaz ve “beni bir yemeğe götürmenizi tercih ederim bir mahsuru yoksa” der.
Sözleşip buluşur ve yemeğe çıkarlar, kadın çorbasını bitirdikten sonra garsona ana yemeği sipariş eder, garson “siz bayım?” diye sorar Ove “hayır gerek yok, ben evde yedim” der, garson uzaklaşınca, Sonya “neden evde yedin,” diye sorar, Ove “çünkü ben evde yersem sen burada dilediğini yiyebilecektin” deyince, Sonya Ove’ nin dudaklarına mühürlenir ve ruhuna.
 
Bu anlattığım filmin sadece ufak ayrıntılardan biri HAYATA RÖVAŞATA ÇEKEN ADAM bir kitap uyarlaması imiş, FOREST GUMP dan sonra tekrar tekrar izlemeye doyamayacağım bir film oldu. Haftada bir kere izliyorum,çok sevdiğim bir yazarın çok sevdiğim bir paragrafını tekrar tekrar okumak gibi 🙂
Sanırım Forest Gump ile özdeşleştirme sebebim Forest’ ın unutulmaz bir karakter olduğu idi aynı Ove gibi.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava
Yönetmen: Hannes Holm
Oyuncular: Bahar Pars, Filip Berg, Ida Engvoll, Rolf Lassgård


Bu yazı 275 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

You must be logged in to post a comment.