DİBİNİ GÖRDÜKLERİM

Neden dedim kendime? Neden şuursuz bir şekilde bir mucize beklentisi içerisindeyim? Gücetapanlar’a karşı koyabilmek için miydi acaba? Yoksa, “ne yaparsan yap” başaramayacaksın diyenlere inat mıydı? Şey! Aslında balsaçlıma kavuşabilmek içindi galiba. Evet evet, aynen öyleydi. Çünkü aynı yolda olduğumu sandığım güzel kız, “Senden adam olmaz, adamım” demişti. Sonuçta benim aşkımdeğilmiş O, ben de O’nun olamamışım hiç.

Esasen şöyleydi hikaye: Neden olmasın diye bir deneysel sürece girmiştik sanki. “Benim gözlerim ne renk” diye garip bir merakla başlamış ve nihayetinde dibini görmemizle de  son bulmuştu. Aşağı yukarı 1 sene kadar oluyor bu hikayenin bitişi. Tamam böceğim dediği ağlamaklı halini de hatırlıyorum. O gün anladım ki, karşınızdakine hak ettiğinden fazlasını verirseniz yitip gidecektir. Verdiğiniz, sevgi dahi olsa ezilip gidecektir ağırlığında. Sonunda anlayacaksınız ki; ne de olsa, hepsi hepsi hayat nasıl olsa !

GÖNDEREN: yenalll

http://www.yenalsaral.com

 

RUHANİ DÜŞ

2012’nin ilk sabahı aylaklamalarla geçiyor benim nezdimde. 2011’den bir farkı olmayarak yine üşengeçlik sunuyorum sınırladığım toprakların her metrekaresine ve bir huzur parçası titretiyor bütün zihnimi, üşengeçliğin esirindeki her düşüncemi. Hee bir de unutmadan, adet yerini bulsun diyerek sizlere mutlu, huzurlu ve daha nice sıfatın nitelendirdiği yıllar dilerim efenimm. Popocuklar sıcak sudan soğuk suya geçiş yapmaz inşşallaaah.

Zaman mefhumu yitik biri için yılın sonundaki rakam pek bir şey ifade etmez esasında. Ben ki bazen hangi ayda olduğumuzu karıştıran biri olarak, ” Yeni yılı yaş haneme eklenecek bir çiziktirme olarak görmekten daha öte bir forma büründüremiyorum. ”

Tabii ki abartıyorum şu anda, elbette benim de psikolojik olarak saçma salak umutlarım var şu saliselerin saniyenin yanında aylak aylak takıldığı sıralarda, ” yeni yıl ” psikolojisinin vermiş olduğu anti-depresanik etkinin kanıma enjekte ettiği çakırımsıkeyifimsi garip rahatlamada. Fakat önemli olan yılın değişiminde değil, önemli olan insanın talihinin değişiminde geri gelecek olan şansın kişinin suratına çarpmasında. Şlak!

Çağan Irmak demek benim zihnimde; sümkürük, bir parça tebessüm ve gözyaşı üçlemesine denktir. Duygusallığımın matematiksel işlemini çözmüş biri bu Çağan ön adlı erkek kişisi. 2011 yılının son filmini onun da şimdilik son filmi olan ” Dedemin İnsanları ” ile kapatmış bulunmaktayım. Filmin kusurları da var elbette burada filmi yorumlamayacağım; fakat ben yine de dibine kadar ağlamış bulunmaktayım. Film çıkışı kıpkırmızıydım, Hulk’ın kırmızı vörjını gibi.

Babam ve Oğlum, Çağan Irmak için çok büyük bir başarı olmasının yanında bir parça da köstek olucu etki, bence. Çünkü her yeni çıkacak filminde insanlar hep bir parça Babam ve Oğlum arayacak. Hep bir parça ” Benim yüzümden! ” etkisi bekleyecek belki de. Babam ve Oğlum ile kıyasa giriştirecekler filmleri, hep bir ona benzetme kaygısı kaplayacak zihinleri. Fakat olsun, her  türlü izlenir Çağan Irmak. Her türlü sümkürük canavarı yapar insanı, kıpkırmızı gözlerle keşimsi hale sokar kişiyi.

– Vücuttaki kiri pası duş alarak atmak kadar kolay olsaydı keşke ruha yapışan pisliği çıkartması. Bir su boşaltınca vücuda akıp gitseydi, bembeyaz bir hale sokabilseydi keşke insanı ruhani duş, ilahi fişeklenme. Keşke yeni yıl da böyle gelseydi, ” beyaz sayfa ” safsatasının gerçekliğini barındırabilseydi içinde. Ya da bir günü 48 saat yapabilseydi. Ne bileyim, sığ karakterlerin zihinlerine birazcık akıl sokabilseydi, daha güzel olabilirdi belki de. –

http://sacmalamakdabirsanattir.blogspot.com/

GÖNDEREN: omege

GÖNDEREN: M.ALPER KARA

 

GÖNDEREN: ULAŞ

 

Sizler de gönderilerinizi: Utopya E-Dergi “SİZDEN GELENLER” kuşağında görmek isterseniz gönderilerinizi rglavinya@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz. Paylaşalım… Çoğalalaım ;)

 Bu yazı 1315 kez okundu.
EMEĞE SAYGI. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ İÇERİKLERİN LİNKİNİ VERİNİZ.

You must be logged in to post a comment.